Video kanalFacebook

Akvarijumi izrađeni po vašoj želji - Tipovi akvarijuma i predlozi koje ribice treba izabrati

Ništa nije tako privlačno kao kada imate svoj sopstveni pogled na okean sa ribicama koje plivaju unaokolo u akvarijumu. Možete izabrati neke akvarijume izrađene po vašoj želji, kada u prostor koji ste izabrali ne može da stane već napravljen akvarijum standardne veličine.


Akvarijum, bilo da se nalazi u kancelariji ili vašem domu, može biti veoma opuštajuć i očaravajuć dugo vremena i može se istaći kao prelepi ukras u vašoj sobi. Živi korali i biljke se mogu dodati u akvarijum da bi stvorili iluziju minijaturnog grebena u kancelariji ili vašem domu. Možete koristiti i školjke različitih boja da biste stvorili isti efekat. Ne znate gde da počnete? To je u redu, mnogi ljudi izaberu nekog drugog da odradi sav posao za njih. To sve zavisi od vašeg budzeta i od toga koliko ste sigurni u to znate to sami da uradite.


Prva stvar koju treba da razmotrite pre nego što uopšte počnete jeste da odaberete veličinu, oblik i tip akvarijuma.


Akvarijumi sa slanom ili sa slatkom vodom?


Veličina - da li čete izabrati neobičan ili nepravilan oblik? Veliki ili mali? Jedna od velikih prednosti akvarijuma napravljenog po vašoj želji je ta da možete birati oblik koji obično ne biste uzeli u razmatranje. A onda jedino vaša mašta postavlja granice.


Oblik - šestougao je popularan oblik ali akvarijum u obliku trougla može biti postavljen na mestima gde je prostor ograničen.


Mogu se koristiti i ugaoni akvarijumi jer su diskretni a ipak vidljivi. Standardni pravougaoni akvarijum se može dovesti na novi nivo sa određenim dodacima kao na primer ako se stavi u kutiju koja ima prostor iznad i ispod nje u kojoj se nalaze sve cevi i žice. Opredelite se za plavu svetlost iza akvarijuma i ceo izgled se menja. Nemojte se uzdržavati. Izbori su beskonačni. Akvarijum montran na zidu umesto običnog? Dublji ili viši od vašeg uobičajenog akvarijuma?


Tip akvarijuma - Akvarijum sa slanom ili slatkom vodom? Slatkovodni je jeftiniji po pitanju troškova postavke, međutim ne može se porediti sa savršenom blistavošću akvarijuma sa slanom vodom. Da li je slanovodne teže održavati nego slatkovodne? Dok postoji još detalja koje treba razmotriti, znajte da morate biti pažljivi i voditi brigu o vašim ribicama na pravilan način. Prvo uradite vaš domaći zadatak. Akril je najbolji materijal koji možete koristiti jer je lakši od stakla i lako je napraviti jedinstven akvarijum od tog materijala. Ako vas pak brine budzet, onda ipak treba da se opredelite za staklo.


Izaberite ribice i biljke koje lepo žive zajedno jer vi stvarate jedan ekosistem. Neke ribice se ne slažu dobro jedne sa drugima i preferiraju određeni tip biljaka. Ne biste želeli da uložite u gomilu ribica i biljaka koje će završiti mrtve.


Ako se opredelite za akvarijume napravljene po vašoj želji, to otvara čitav novi svet mogućnosti koji možda niste uzeli u obzir kada ste razmišljali o standardnom akvarijumu. Razmotrite faktore koje sam naveo u ovom članku kada budete pravili konačnu odluku da popunite taj poseban prostor u vašem domu ili kancelariji.